TV program

TV-shutterstock_23301313Zaujímalo by ma, či dnes ešte niekto využíva toľko teletextu, príloh v novinách, magazínoch o tv programoch, keď je doba tak popredu, že ja si nespomeniem na situáciu, kedy som si pozerala tv programy niekde inde, ako v aplikácii na mobile.

TV kanál

Aké tv programy sú vlastne najsledovanejšie, čo si ľudia predplácajú najviac a čo ich na daných kanáloch najviac zaujíma? Potešilo by ma, keby viem, že je to niečo obohacujúce a nie je to len stratený čas pri telke, ktorý vám nikto nevráti a výmýva to mozgové závity pozeraním telenoviel a strachovať sa potom v reálnom živote, či ma môj Pablo nepodvádza s Helenou, lebo tam bola presne taká situácia, akú máme doma. Tu na Slovensku a nie v Španielsku s horkokrvnou talianskou domácnosťou.

Čo tak, keď už pred tú telku sadáme, napozerať si niečo v štýle “ako veci fungujú”. Chápem, že každý má iné záujmy, ale treba z toho nášho vzácneho času vyťažiť maximum a keď už, tak už. Chápem aj to, že občas, áno, aj ja, máme chuť pozrieť si slovenských komikov tv program, ktorým to už moc nejde, čiže pridaná hodnota už nie je ani tak vtipná ako kedysi, ale aj takéto tv programy stále nájdeme. Občas sa pošťastí a uroníme aj nejakú tú slzičku smiechu. Pamätám si na časy, keď ešte aj humor mal veľké H a to, prosím pekne, programy chodili pravidelne.

tv1

Ešte aj v reprízach a ľudia to pozerali s nadšením a v robote, či škole o tom rozprávali zvyšok týždňa, ako sa niekoho pes šmykol pri naháňačke s mačkou a spadol do bazéna a niekto to čírou náhodou zachytil na kameru. Tieto televízne programy prekvitali, materiálu na dekádu dopredu. Len škoda, že to bolo pred 10 a viac rokmi dozadu. Dnes sa tieto tv programy neuživia, nahradil ich internet a slávne, občas skoro hodinové kompilácie vtipných videí.